fanatikfilem has logged 25 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
World Without End

World Without End

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Day the World Ended

Day the World Ended

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Indestructible Man

Indestructible Man

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventure in the Hopfields

Adventure in the Hopfields

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Town on Trial

Town on Trial

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry