lanabanana has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry