luke has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carnaval

Carnaval

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumper

Jumper

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry