• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Pee Nak 2

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Code 8

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Doom: Annihilation

    ½

  • Tall Girl

  • Can You Keep a Secret?

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★