Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Sense8: Creating the World

Sense8: Creating the World

2015
×
Edit this entry  
28
Sense8: Amor Vincit Omnia

Sense8: Amor Vincit Omnia

2018
×
Edit this entry  
28
Sense8: A Christmas Special

Sense8: A Christmas Special

2016
×
Edit this entry  
28
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
Edit this entry  
26
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry