Fan Of Films has logged 265 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perdition

Perdition

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry