Jeff! has logged 41 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waiting

Waiting

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry