• Hamilton

    ½

  • TFW No GF

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Twisted Pair

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • I Need You to Kill

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Your War (I'm One of You): 20 Years of Joan of Arc

    ★★★★

  • The Young Karl Marx

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Enter the Battlefield: Life on the Magic - The Gathering Pro Tour

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

  • Hi, How Are You Daniel Johnston?

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ½

  • Spectre

    ★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Goosebumps

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★½

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Theory of Obscurity: A Film About the Residents

    ★★★