FareBear has logged 64 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry