Fares has logged 151 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Baby

Baby

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
The Frog

The Frog

1908
×
★★★
Edit this entry  
20
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
Edit this entry  
20
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
20
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Funny Shave

A Funny Shave

1906
×
★★★
Edit this entry  
30
Clapping for the Wrong Reasons

Clapping for the Wrong Reasons

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Runaway

Runaway

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Round Da Way

Round Da Way

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry