Fares has logged 13 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tank 432

Tank 432

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Endless

Endless

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry