Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor

Doctor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Spell

Dark Spell

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Frontliner

Frontliner

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
White Night

White Night

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Infinite

Infinite

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Awake

Awake

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Flashback

Flashback

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Xico's Journey

Xico's Journey

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Masuk Jawi

Masuk Jawi

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suddenly Twenty

Suddenly Twenty

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Arwah Pak Mat, Lif & AJK

Arwah Pak Mat, Lif & AJK

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chivalrous

Chivalrous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invasion

Invasion

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tootsies & The Fake

Tootsies & The Fake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hi, Mom

Hi, Mom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Araf 3: Cinler Kitabi

Araf 3: Cinler Kitabi

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Irul: Ghost Hotel

Irul: Ghost Hotel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry