gretta has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The H-Man

The H-Man

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Winged Migration

Winged Migration

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry