• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • This Is Paris

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hollywood

  • The Half of It

  • A Parks and Recreation Special

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • No Hard Feelings

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The New Pope

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★