FarrierCollins has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★
Read the review Edit this entry