Kim has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pure

Pure

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crawlers

Crawlers

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Down

Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tentacles

Tentacles

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Body

The Body

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Juice

Juice

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry