Kim has logged 13 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Box

The Box

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry