• Despicable Me 2

    ★★★★½

  • Monsters University

    ★★★½

  • We Are the Nobles

    ★★★½

  • Night Train to Lisbon

    ★★★½

  • The Croods

    ★★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★★★

  • Brave

    ★★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★

  • Smoke

    ★★★

  • Arthur Christmas

    ★★★★½

  • Tower Heist

    ★★★★

  • Puss in Boots

    ★★★★

  • The Help

    ★★★★½

  • Cars 2

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • Little Fockers

    ★★★

  • Yogi Bear

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★★★

  • El estudiante

    ★★★★½

  • Life As We Know It

    ★★★½

  • Heroes Verdaderos

    ★★½

  • Beginners

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Certified Copy

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★½

  • The Back-Up Plan

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Tooth Fairy

    ★★★½

  • It's Complicated

    ★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • The Blind Side

    ★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★

  • The Shock Doctrine

    ★★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★★½

  • The Ugly Truth

    ★★½

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★★★½

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★★★

  • The Proposal

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Another Egg and Chicken Movie

    ★★★

  • 17 Again

    ★★★

  • Bride Wars

    ★★★

  • Marley & Me

    ★★★★½

  • Bolt

    ★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★½

  • Is Anybody There?

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Good Morning

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Made of Honor

    ★★★

  • What Happens in Vegas

    ★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • The Game Plan

    ★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★½

  • Under the Same Moon

    ★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • I Now Pronounce You Chuck & Larry

    ★★★

  • License to Wed

    ★★★½

  • The Secret of the Magic Gourd

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Evan Almighty

    ★★★

  • Shrek the Third

    ★★½

  • Meet the Robinsons

    ★★★★★

  • Cinderella III: A Twist in Time

    ★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★½

  • Flushed Away

    ★★★★★

  • Venus

    ★★★★★