• Monster House

    ★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Over the Hedge

    ★★★★★

  • Una Película de Huevos

    ★★★

  • Cars

    ★★★★½

  • Fun with Dick and Jane

    ★★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • My Scene Goes Hollywood: The Movie

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Tarzan II

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★★★

  • Monster-in-Law

    ★★★★½

  • Valiant

    ★★★

  • Robots

    ★★★★★

  • The Pacifier

    ★★★

  • North Country

    ★★★★½

  • Coach Carter

    ★★★½

  • Meet the Fockers

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • Mulan II

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★½

  • Home on the Range

    ★★★★

  • The Statement

    ★★½

  • Brother Bear

    ★★★★★

  • Uptown Girls

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★

  • Freaky Friday

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • The Jungle Book 2

    ★★★

  • 101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

    ★★★★

  • Maid in Manhattan

    ★★★½

  • Love Hurts

    ★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • Enough

    ★★★★

  • Ice Age

    ★★★★

  • Cinderella II: Dreams Come True

    ★★★½

  • Snow Dogs

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★½

  • Pearl Harbor

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★½

  • Pay It Forward

    ★★★½

  • Meet the Parents

    ★★★★½

  • Men of Honor

    ★★★

  • The Kid

    ★★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • The Road to El Dorado

    ★★★★½

  • Erin Brockovich

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Big Daddy

    ★★★

  • Entrapment

    ★★★★★

  • Desserts

    ★★★½

  • Stepmom

    ★★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★★

  • Little Voice

    ★★★★★

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Small Soldiers

    ★★★

  • Armageddon

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Man in the Iron Mask

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Lolita

    ★★★★★