faufau has logged 93 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Metamorphoses

Metamorphoses

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Adventures of Arsène Lupin

Adventures of Arsène Lupin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dot the I

Dot the I

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Time

In Time

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Heartbreaker

Heartbreaker

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Brice Man

The Brice Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wave

The Wave

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry