Mark has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild America

Wild America

1997
×
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry