dionne has logged 57 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Believer

The Believer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eerie

Eerie

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry