• The House

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • The Manor

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Superhost

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Aquarium of the Dead

    ½

  • Seance

    ★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Come Play

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★½

  • Initiation

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Lucky

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Death Drop Gorgeous

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Impetigore

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Spiral

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • The Room

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★