Fox has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Death Drop Gorgeous

Death Drop Gorgeous

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★½
Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Superhost

Superhost

2021
×
Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Edit this entry  
23
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry