Sort by

feedingbrett has logged 26 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear

Fear

1954
×
★½
Edit this entry  
24
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Machine That Kills Bad People

The Machine That Kills Bad People

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Landlord

The Landlord

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frontier Marshal

Frontier Marshal

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry