• The Queen's Gambit

  • Soul

  • Walking Through

  • Southern Sorceresses

  • Lovers Rock

  • Nomadland

  • Two War Images

  • The Old Guard

    ★★★

  • Lost in Her Hair (Monday)

  • Postdigital Flipbook

  • Earth had issues Loading...

  • Perpetual Night

  • Undine

  • Encounters

  • The Silence of the River

  • Cabeça de Nêgo

  • Seremos Ouvidas

  • You Softly Float and Pass by Me

  • Pelano!

  • where i don't meet you

  • Better Days

    ★★★★

  • 中孚 61. The Inner Truth

  • Old Earth

  • Homage to Airway

  • The Irishman

    ★★★★

  • Transparent, the World Is.

  • Garden City Beautiful

  • Sertânia

  • A Mulher que Sou

  • A Street Under

  • Nelson

  • Vivarium

  • Monster God

  • It Must Be Heaven

  • Alien

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Espectros da Terra

  • Serial Parallels

  • Seven Years in May

  • Sam's Dream

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Freeze Frame

  • The Beast in the Jungle

    ★★★

  • Pattaki

  • Origami Tutorial

  • Telemundo

  • Maggie

    ★★★

  • Ether

    ★★½

  • Turbopéra

    ★★★

  • The Nightshifter

    ★★★½

  • Auto de Resistência

  • Bixa Travesty

    ★★★½

  • Sultry

  • Mandy

  • Youth

    ★★★½

  • The Wandering Soap Opera

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Secret Goldfish

    ★★★

  • Lumière!

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★

  • The Wailing

  • Fábula de Vó Ita

    ★★★

  • The Audition

    ★★★

  • Guida

    ★★★

  • Why?

    ★★★½

  • Manuela Jankovic's War

    ★★★