Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
F9

F9

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Deodato Holocaust

Deodato Holocaust

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Lifeline

Lifeline

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
República dos Assassinos

República dos Assassinos

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Okay! Madam

Okay! Madam

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Febre 40º

Febre 40º

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The End of Suffering (A Proposal)

The End of Suffering (A Proposal)

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry