Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry