Jacob Ferguson has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dover Boys at Pimento University

The Dover Boys at Pimento University

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Destroyer

Destroyer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry