• Thunder Force

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★