Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
The Absent-Minded Professor

The Absent-Minded Professor

1961
×
★★★
Edit this entry  
02
Bleeding Heart

Bleeding Heart

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Love in the City

Love in the City

1953
×
★★★★
Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Superman and the Mole-Men

Superman and the Mole-Men

1951
×
★★★
Edit this entry  
05
Just Imagine

Just Imagine

1930
×
★★★
Edit this entry  
03
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ginger and Fred

Ginger and Fred

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry