• Little Women

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • BLACK SNAKE KILLAZ: A #NODAPL STORY

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Flower

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★½

  • The Edge of Seventeen

  • Moonlight

    ★★★½

  • As You Are

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Punk Singer

    ★★★½

  • Her

    ★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★½

  • Palo Alto

    ★★★½

  • Adult World

    ★★½

  • Stuck in Love

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Whip It

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Adventureland

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Milk

    ★★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Across the Universe

    ★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Paranoid Park

    ★★½

  • Paprika

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Lords of Dogtown

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Ken Park

    ★★½