em has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Britannic

Britannic

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★½
Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry