• The Little Mermaid

  • My Son

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Black Island

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Insensate

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★★

  • Vivo

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Deep

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Die in a Gunfight

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Skater Girl

    ★★★★

  • There's Something About Mario

    ★★½

  • Infinite

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Awake

    ★★★

  • Security

    ★★★

  • Como Hackear Seu Chefe

    ★★

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Xtreme

    ★½

  • Dancing Queens

    ★★★½

  • Carnaval

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Blue Miracle

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★★½