• The Professor

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Spaceballs

    ★★★★½

  • The Baader Meinhof Complex

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Focus

    ★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Never Say Never Again

    ★★