• Boyhood

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Meet Joe Black

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • The Fountain

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Lake House

  • The Doors

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • Love Me If You Dare

    ★★★

  • Hellboy

    ★★