• The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Shazam!

    ★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Future World

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Love by the 10th Date

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Colossal

    ★½

  • Alice Through the Looking Glass

  • Warcraft

    ½

  • The Jungle Book

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • The Lobster

    ★★

  • Jurassic World

  • Sicario

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Whiplash

  • Snowpiercer

    ★★½

  • Don Jon

    ★★½

  • Drive

    ★★★

  • Black Swan

    ★½

  • Inception

    ★★★

  • Winter's Bone

    ★★½

  • Redline

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★½

  • Mary and Max

    ★★★½

  • Step Brothers

    ★★½

  • WALL·E

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★½

  • There Will Be Blood

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★

  • 3-Iron

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½