Sort by

Brigitte has logged 14 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry