Fiel has logged 124 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blackout

Blackout

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Ten: Murder Island

Ten: Murder Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Show

The Show

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
As You Are

As You Are

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
100 Poems for Stella

100 Poems for Stella

2017
×
★½
Read the review Edit this entry