Sort by

Filipe has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
French Kiss

French Kiss

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Target

Hard Target

1993
×
Read the review Edit this entry  
24
Perfect

Perfect

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ricochet

Ricochet

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
17
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunderheart

Thunderheart

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry