Bells has logged 48 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Janine

Janine

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Class

Class

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Passing Strange

Passing Strange

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry