• Britney Vs Spears

  • Dune

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Where My Heart Is

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★½

  • Narcissus Off Duty

  • I May Destroy You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • Sergio

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Music for Bleeding Hearts

  • Cidade de Quem Corre

  • Antigone

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Silence of Men

  • Marriage Story

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Swallow

  • Us

    ★★★½

  • Abe

  • Divine Love

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Last Hangover

  • Vice

    ★★★½

  • The Great Mystical Circus

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Twelve-Year Night

  • Elections

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Amazônia Groove

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • Girl

    ★★★½

  • Angel Face

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

  • Bao

  • Black Panther