Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murina

Murina

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abe

Abe

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Quanto Tempo o Tempo Tem

Quanto Tempo o Tempo Tem

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★
Edit this entry  
06
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Where My Heart Is

Where My Heart Is

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Romance

Romance

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
19
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
Edit this entry