• The Favourite

    ★★★★

  • Age of Sail

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Dead Horse Nebula

  • Sibel

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Dört Köşeli Üçgen

    ★½

  • One Small Step

  • Sister

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Animal Behaviour

  • Ibiza

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Brush: A Fox Tale

  • Border

    ★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Bao

  • Caroline

  • Support the Girls

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Pillar of Salt

    ½

  • Unsane

    ★★

  • The Pigeon

    ★★

  • Transit

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Butterflies

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★½

  • We the Animals

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★

  • Weekends

  • Blade Runner 2049

  • The Wife

    ★★

  • Breathe

    ★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • Beast

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • Lean on Pete

    ★★★