• Squid Game

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

  • The Argument

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Proxima

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★

  • Souvenir

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Tall Tales

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • An Eye and a Knife

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Vita & Virginia

    ★★

  • Donnybrook

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • My Days of Mercy

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Amar

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Unforgettable

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Novitiate

    ★★

  • EuroClub

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • Below Her Mouth

    ★½

  • Beduino

  • Suicide Squad

  • Stronger Than The World: The Story of José Aldo

  • From the Land of the Moon

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Holy Biker

    ★½

  • Operações Especiais

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • My Name Is Maya

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Air Bridge

  • Some Kind of Beautiful

    ★★