Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Who Would You Take to a Deserted Island?

Who Would You Take to a Deserted Island?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Name Is Maya

My Name Is Maya

2015
×
★★
Edit this entry  
03
EuroClub

EuroClub

2016
×
Edit this entry  
03
Jaded

Jaded

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elektra Luxx

Elektra Luxx

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Love

Mad Love

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Girls

Bad Girls

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tall Tales

Tall Tales

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Hope

Men in Hope

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1

1

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Garden of Eden

Garden of Eden

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
In a Dark Place

In a Dark Place

2006
×
★½
Edit this entry  
26
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Bond

Fatal Bond

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Helen, Fred und Ted

Helen, Fred und Ted

2006
×
Edit this entry  
21
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ants in the Pants

Ants in the Pants

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Life Is All You Get

Life Is All You Get

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
From the Land of the Moon

From the Land of the Moon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi

Taxi

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Argument

The Argument

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lay the Favorite

Lay the Favorite

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Souvenir

Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eddie Reynolds y los Ángeles de Acero

Eddie Reynolds y los Ángeles de Acero

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Survival Island

Survival Island

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★
Read the review Edit this entry