DannyOMovieGuy has logged 28 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Edit this entry  
30
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Revenant Part II

The Revenant Part II

2016
×
Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
The Jacks of Town

The Jacks of Town

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pencilfoot

Pencilfoot

2016
×
Edit this entry  
18
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Allegiant

Allegiant

2016
×
Edit this entry  
16
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The 33

The 33

2015
×
★★½
Edit this entry