Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ramen Shop

Ramen Shop

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
#FriendButMarried 2

#FriendButMarried 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
#FriendButMarried

#FriendButMarried

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
At Stake

At Stake

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Edit this entry  
29
After

After

2019
×
Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry