• Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Night Teeth

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Kate

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Halston

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Prom

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★