• Tom & Jerry

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Godmothered

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Black Box

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Fatal Affair

    ★★★

  • Showbiz Kids

  • Hamilton

  • Ava

    ★★½

  • The Swing of Things

    ★½

  • Desperados

    ★½

  • Infamous

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Capone

    ★★★★½

  • The Eddy

  • All Day and a Night

    ★★★★½

  • Hollywood

  • Extraction

    ★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Devs

  • The Weeknd: After Hours